Vijeće Mjesnog bratstva Kaptol utvrdilo je Kalendar susreta i slavlja za 2012. godinu. Donosimo ga u prilogu.

pdf iconKalendar susreta i slavlja 2012.pdf

KALENDAR SUSRETA i SLAVLJA u 2012. godini

 5. siječnja – Blagoslov prostorija
2. veljače – Svijećnica, Dan posvećenog života i početak devetnice Gospi Lurdskoj
10. veljače – Blagdan bl. Alojzija Stepinca, zaštitnika našeg Područnog bratstva
18. veljače – Radni susret animatora
21. veljače – Cjelodnevno klanjanje pred Presvetim
25. veljače – Hodočašće u Krašić
9.-11. ožujka – Hodočašće u Međugorje
18. ožujka – Vendelinovo
22.-24. ožujka – Korizmena duhovna obnova
25. ožujka – Prodaja sadnica
16. travnja – Godišnja obnova zavjeta
17. travnja – Proslava Dana planeta Zemlje
28. travnja – Blagdan bl. Lukezija, prvog poznatog svjetovnog franjevca i dan Bratstva
6. svibnja – Ulazak u novicijat grupe kandidata, Vječni zavjeti grupe «Sv. Ljudevit kralj», Vječni zavjeti grupe «Kana Galilejska»
12. svibnja – Privremeni zavjeti grupe «Bl. Ivan Pavao II.», Privremeni zavjeti grupe «Zrno»
13. svibnja – Obećanja Frame
19. svibnja – Područno hodočašće u Zagreb
25. i 26. svibnja – Dani pokreta i udruga
31. svibnja – Majka Božja od Kamenitih vrata, Euharistijsko slavlje i procesija
2. lipnja – Hodočašće na Trsat i kapitul
13. lipnja – Blagdan sv. Antuna Padovanskog
21.-26. lipnja – Hodočašće u Asiz
12.-15. srpnja – Duhovne vježbe u Kući susreta «Tabor» u Samoboru u organizaciji Područnog vijeća
2. kolovoza – Blagdan Gospe od Anđela (Porcijunkula)
11. kolovoza – Blagdan sv. Majke Klare
25. kolovoza – Blagdan sv. Ljudevita kralja, zaštitnika OFS-a
8. rujna – Hodočašće u Remete o blagdanu Male Gospe
9. rujna – 281. zavjetno hodočašće grada Zagreba u Mariju Bistricu
17. rujna – Blagdan Rana sv. našeg Oca Franje
29. rujna – Bolesnički dan
1.-3. listopada – Franjevački seminar
4. listopada – Svetkovina sv. našeg Oca Franje
10. listopada – Nova grupa kandidata i simpatizera
21. listopada – Misijska izložba
27. listopada – Dan duha Asiza
2. studenog – Godišnje klanjanje pred Presvetim
3. studenog – Radni susret animatora
7. studenog – Benigarovo
14.-16. studenog – Duhovna obnova za blagdan sv. Elizabete
17. studenog – Blagdan sv. Elizabete Ugarske, zaštitnice OFS-a
1. prosinca – Kapitul Mjesnog bratstva
2. prosinca – Prodajna izložba knjiga
8. prosinca – Svetkovina Bezgrješnog začeća Blažene Djevice Marije

Klanjanje pred Presvetim na nakane OFS-a – Svakog prvog petka u mjesecu poslije večernje sv. mise.
Franjevački utorci – Svakog trećeg utorka u mjesecu, osim u srpnju i kolovozu.